Повик за практиканство во Реплек – Сектор човечки ресурси

Дали сакате да придонесете во компанија каде што работењето претставува синергија на високо квалификувани кадри, иновација на процеси, науката и истражувањето?

Дали сакате да бидете дел од компанија која секогаш е отворена за нови идеи, каде ги цениме и вреднуваме образованието и знаењето, ја поттикнуваме визијата и промените?

Сакате да научите повеќе во делот на Човечки ресурси?

ПОВИК ЗА ПРАКТИКАНСТВО – СЕКТОР ЧОВЕЧКИ РЕСУРСИ

Зошто Реплек?

• Иновативна и предизвикувачка работа;
  • Работа со високо мотивиран тим;
  • Примена на најнови HR трендови.

Вие сте нашиот избор доколку сте:

• Студент на Економски факултет трета и четврта година студии;
  • Проактивни и посветени на работата со голема желба и мотивација за учење;
  • Аналитични, активно користите exel – напредно ниво.

Ваши одговорности:

• Работење во делот на персонална администрација;
  • Репортирање и администрација на база на податоци.
  • Вршење на анализи и подготовка на извештаи;

Професионалната биографија ја очекуваме на kariera@replek.mk најдоцна до 12.07.2023 година, со назнака За практикантска работа”. По завршување на практиканстската работа, постои можност за доставување на Понуда за работа.