fbpx
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

НЕФОРМАЛНАТА ЕКОНОМИЈА – Причини, предизвици и потенцијални решенија

јуни 1 @ 10:30

Онлајн вебинар во организација на Катедрата за економија, Економски факултет – Скопје при УКИМ во соработка со

УНДП, РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА

 

Почитувани,

 

Имаме огромно задоволство да ве поканиме на вебинарот во организација на Катедрата за економија на тема „Неформалната економија (Причини, предизвици и потенцијални решенија)“ кој ќе се одржи на 01.06.2022 (среда) со почеток од 10:30 часот.

Датум и време: 01.06.2022 (Среда) со почеток од 10:30 часот.

Линк за вебинарот: https://meet.google.com/mxq-ugvo-ckz

Подетални информации за настанот има на агендата на следниот линк.

Сите заинтересирани се добредојдени да го проследат настанот!

Ве очекуваме.

Details

Date:
јуни 1
Time:
10:30
Comments are closed.