Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Станете сајбер лидер: паметен, безбеден и квалификуван!

јуни 25, 2023 - јуни 30, 2023

Почитувани студенти,

 

со задоволство ве информираме дека Економскиот факултет – Скопје објавува повик за пријавување за учество на 13-та меѓународна летна школа што ќе се одржи под мотото „Станете сајбер лидер: паметен, безбеден и квалификуван“. Интердисциплинарната летна школа за сајбер безбедност ќе се одржи во периодот од 25-30 јуни 2023 г. во Конгресниот центар на УКИМ во Охрид. Истата вклучува работилници, експертски презентации и најнови техники кои ќе ви овозможат да напредувате во дигиталниот свет.

 

Сите заинтересирани студенти потребно е да се пријават на следниот ЛИНК.

 

 

Со почит,

Економски факултет – Скопје

Details

Start:
јуни 25, 2023
End:
јуни 30, 2023
Website:
https://summerschool.eccf.ukim.edu.mk/

Organizer

Економски факултет – Скопје, УКИМ
View Organizer Website

Venue

The Congress Centre, Ohrid, Republic of North Macedonia
Ohrid, North Macedonia + Google Map
Comments are closed.