Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Трета олимпијада по сметководство – „Повеќе од знаење“

септември 18, 2023 - септември 21, 2023

Почитувани студенти, со задоволство ве информираме дека Катедрата по Сметководство и ревизија објавува повик за пријавување за учество на Трета олимпијада по сметководство – „Повеќе од знаење“. Настанот ќе се одржи во периодот од 18-21 септември 2023 г. во Конгресниот центар на УКИМ во Охрид. Истиот ќе биде од натпреварувачки, рекреативен и забавен карактер. Меѓу другото, свои презентации и обуки ќе имаат и дел од реномирани, меѓународни ревизорски и сметководствени фирми, со можности за конекција на студентите со истите.

Сите заинтересирани студенти потребно е да се пријават на линк-от подолу, најдоцна до 15.07.2023 год.
https://forms.gle/nzELzHdbPqiuhPQj7

 

Со почит,
Економски факултет – Скопје

 

 

Details

Start:
септември 18, 2023
End:
септември 21, 2023
Website:
https://forms.gle/nzELzHdbPqiuhPQj7

Organizer

Економски факултет – Скопје, УКИМ
View Organizer Website

Venue

The Congress Centre, Ohrid, Republic of North Macedonia
Ohrid, North Macedonia + Google Map
Comments are closed.