fbpx
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Како да ја започнеш твојата ESG авантура ? Можности за развој на млади професионалци во KPMG

март 28 @ 11:30 - 14:00

Почитувани колеги,

Со задоволство ве покануваме на вебинарот кој Катедрата за сметководство и ревизија го организираше во соработка со ревизорското-консултантско друштво KPMG и ќе се реализира на 28 март 2022 година (понеделник) со почеток во 11:30 часот.

Што претставува ESG? Која е причината за се поголемиот интерес и фокус на компаниите во однос на ESG и Sustainability reporting? Како ESG креира вредност за бизнисот?

На оваа тема ќе разговараат претставниците од ревизорско – консултантската фирма КПМГ.

Сите заинтересирани се добредојдени да го проследат настанот на следниот линк: Google meet

 

Ве очекуваме.

Со почит,

Економски факултет – Скопје, УКИМ

Details

Date:
март 28
Time:
11:30 - 14:00
Comments are closed.